Walka o lepsze życie

Czy łatwo jest walczyć o swoje życie? Pewnie nikt nie będzie potrafił od razu odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Szczerze? Wielu ludzi może poczuć się bardzo zaskoczonych słysząc tak postawione pytanie. No bo o co właściwie chodzi? Każdy z nas ma życie takie jakie ma. Jedni mają życie gorsze, inni mają życie lepsze. Żyjemy w takim biegu w ostatnich czasach, że nawet nie mamy czasu myśleć o swoim życiu lub też życiu innych osób żyjących dookoła nas. Może nie zawsze chodzi o naszych bliskich, jednak może okazać się, że nasz sąsiad, kolega z pracy, koleżanka z fitnessu może potrzebować pomocy. W takich wypadkach może pomóc im książka “Jak się nie zabić i nie zwariować” Justyny Suchanek.

Myśli o życiu

Chociaż nie jest powiedziane, że jest to książka dla ludzi z problemami. Jest to pozycja dla wszystkich osób, które w końcu doszły do wniosku, że zasługują na lepsze życie. Fakt, że ktoś prowadzi ich na dno nie musi oznaczać, że my będziemy się z tym zgadzać. Wręcz przeciwnie. Czas tupnąć nogą i powiedzieć, że nie wyrażamy na to zgody. Autorka książki – Justyna Suchanek – doskonale coś wie na ten temat. Znana również jako Sukanek sama dorastała w miejscu, gdzie bardzo często pojawiał się problem alkoholowy. W wieku kilkunastu lat miała problemy z myślami depresyjnymi. Doskonale wie co to próby samobójcze. Dodatkowo ma za sobą kilkanaście pobytów w szpitalach psychiatrycznych. Wręcz uzależniła się od tego, żeby znaleźć miłość swojego życia. Czy jej wyszło to na dobre? Teraz autorka jest znaną youtuberką, influencerką, montażystka i fotografką, która chce pomóc innym. Ma swój kanał, gdzie prezentuje vlogi, autorskie charakteryzacje oraz teledyski.

Kontrowersyjne tematy


Wiele osób docenia ją za to, że na swoich kanałach i mediach społecznościowych porusza takie tematy, których nawet wybitni psychologowie nie chcą omawiać. Nie boi się wysnuwać takich twierdzeń, dzięki którym można poczuć spokój ducha. Tak jest właśnie dzięki jej książce “Jak się nie zabić i nie zwariować“. Autorka zapewnia wszystkich swoich czytelników, że każdy ma prawo do szczęścia. Niezależnie od tego, czy pochodzimy z normalnej rodziny, która mogłaby być wzorcowym przykładem z podręcznika, czy też z rodziny, gdzie alkohol, narkotyki i inne używki to chleb powszedni. Wystarczy tylko chcieć dążyć do własnego szczęścia. W jaki sposób? To już podpowiada nam Justyna Suchanek. Warto wysłuchać człowieka, który także był na dnie. Miał jednak na tyle siły w sobie, aby w końcu podnieść się i podążyć drogą, którą sobie wyznaczyła. Każdy z nas osiągnie szczęście o którym długo marzy.

Cover obraz autorstwa freepik - www.freepik.com