19 lipca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

pompa zatapialna zanurzeniowa

2 min read

Pompy zatapialne, określane także pompami zanurzeniowymi, wykorzystywane są do wypompowywania czy przetaczania wody czystej, jak również niezwykle brudnej (stosunkowo od potrzeb). Pompy zatapialne do wody w pełni są wodoszczelne. Z pomp pływających do studni uzyskujemy przez zagłębienie ich w wodzie. Wcześniej podpinany jest do pomp zatapialnych wąż czy rura, poprzez jaką tłoczona jest woda, nieczystości z szamba itp. We współzależności od tego, do czego pompa z pływakiem jest dostosowana.

Otoczenie kosza pompy musi być czyste, by nie nastąpiło zablokowanie wlotowych przewodów ssących. W ciągu pracy pompa musi być zagłębiona własną górną przestrzenią, co najmniej 7 cm poniżej zwierciadła wody. Jeśli stan wody zmniejszy się poniżej tejże wartości występuje automatyczne wyłączenie przeprowadzone poprzez kontakt pływakowy. Pompa może być zawieszana jedynie za zaczep do tego dedykowany. Pompa może leżeć na dnie pojemnika jedynie na gładkiej przestrzeni. Jeżeli pompa działa w studni, to zakres szybu nie winien być mniejszy aniżeli (40 x 40 x 50) cm.

Pompa zatapialna zanurzeniowa to zasilana elektrycznie pompa ze szczelnie zamkniętym napędem w jednej skrzynce. Cały zespół jest zagłębiony w płynie dedykowanym do tłoczenia. Napęd oraz łożyska chronione są przez wykorzystanie wytrzymałych uszczelnień mechanicznych. Zanurzeniowa obudowa pompy może być zrobiona z rozmaitych typów metali, takich jak: żeliwo, stal kwasoodporna, czy polimery – we współzależności od oczekiwań oraz będących warunków pracy. Pompa zatapialna zanurzeniowa może przelewać zarówno czystą wodę jak także wodę z niezwykle dużą ilością części trwałych np. żwiru, lub piasku.