19 lipca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Aparaty analogowe- dawny trend powraca

1 min read

pixabay.com/Bru-nO

Wraz z niedawnym odrodzeniem się płyt winylowych i kaset VHS, trend korzystania z aparatów analogowych również robi powrót. Ludzie są teraz w stanie kupić stare aparaty, takie jak Polaroidy, a nawet aparaty filmowe, które robią zdjęcia na rzeczywistym filmie.

Atrakcyjność tego typu fotografii polega na tym, że daje ona coś fizycznego do pokazania dla swoich doświadczeń. Kiedy skończysz z rolką filmu, musisz albo rozwinąć go lub wysłać do rozwinięcia w miejscu, które obsługuje ten typ filmu. Wyniki są następnie przechowywane w fizycznym albumie, dzięki czemu można spojrzeć wstecz na nich, kiedy tylko chcesz.

Ten rodzaj fotografowania jest również prosty i wygodny, ponieważ pozwala na zrobienie tylu zdjęć, ile chcesz, bez konieczności martwienia się o przestrzeń dyskową, tworzenie kopii zapasowych plików lub przypadkowe usunięcie jednego z ulubionych podczas próby uporządkowania zdjęć.

Wiele osób, które przeszły z fotografii cyfrowej na analogową mówi, że cieszą się tym procesem bardziej i faktycznie robią więcej zdjęć, ponieważ aparaty cyfrowe sprawiają, że czują się tak, jakby zawsze byli w tyle na swoich zdjęciach lub stale usuwali zdjęcia, gdy ich pamięć masowa się zapełnia. W przypadku fotografii analogowej nie ma opóźnienia między zrobieniem zdjęcia a jego obejrzeniem, co zachęca ludzi do podniesienia aparatu i zrobienia zdjęcia, kiedy tylko mają na to ochotę. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie intely.pl