22 maja 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Czy warto kupić głośnik Bluetooth?

2 min read

pixabay.com/Squirrel_photos

Głośniki Bluetooth stały się powszechnym widokiem. Widziałem je wszędzie – w samochodzie, w autobusie, w klasie. Są one tak użytecznym akcesorium audio, że możesz się zastanawiać, dlaczego jeszcze nie posiadasz jednego. Najlepsze głośniki Bluetooth są przydatne do słuchania muzyki, audiobooków i podcastów, oglądania filmów lub grania w gry.

Bluetooth to technologia, która umożliwia tym urządzeniom parowanie z telefonem komórkowym lub laptopem z odległości do 30 stóp. Po podłączeniu urządzenia do głośnika można z niego bezprzewodowo przesyłać muzykę. Niektóre głośniki mają nawet przyciski na zewnętrznej stronie, które pozwalają sterować odtwarzaniem i głośnością z miejsca, w którym siedzisz – bez użycia telefonu. A ponieważ Bluetooth jest wbudowany w wiele nowoczesnych telefonów, parowanie głośnika z komórką nigdy nie było łatwiejsze.

W moich poszukiwaniach najlepszego głośnika Bluetooth odkryłem, że większość modeli dzieli się na dwie kategorie: małe przenośne i większe stacjonarne. Mniejsze urządzenia są przeznaczone do użytku wokół domu lub podczas podróży, ponieważ są one przeznaczone do łatwego przenoszenia z pokoju do pokoju lub schowane w torbie, dzięki czemu można słuchać w podróży. Większe modele są bardziej stacjonarne i często wyposażone są w funkcje takie jak porty ładowania lub połączenia z innymi źródłami dźwięku, takimi jak odtwarzacze CD lub komputery.

Więcej technologicznych nowinek znajdziesz również na stronie oystem.pl