18 czerwca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jak pielęgnować dłonie zimą?

1 min read

pixabay.com/MariaGodfrida

Zima, ze swoim suchym powietrzem i gorzkim chłodem, tworzy idealne środowisko do niszczenia rąk. W taką pogodę trudno jest uchronić dłonie przed wysuszeniem i pękaniem. Z kilkoma produktami i właściwymi nawykami możesz zachować dobry wygląd swoich dłoni nawet w głębi zimy.

 

Po pierwsze, upewnij się, że codziennie dostarczasz sobie wystarczającą ilość wody. Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna. Możesz również rozważyć zakup nawilżacza do pokoju, zwłaszcza jeśli mieszkasz w miejscu, które jest szczególnie suche w zimie. Nawilżacze nie tylko zwiększą zawartość wilgoci w powietrzu, ale także pomogą oczyścić wszelkie problemy z oddychaniem, które możesz mieć z powodu suchego powietrza, które często znajduje się w miesiącach zimowych.

Kolejną wskazówką, która pomoże utrzymać wilgotne dłonie jest balsam lub krem. Wiele firm opracowało kremy do rąk, które są przeznaczone specjalnie na zimę i dobrze radzą sobie z utrzymaniem nawilżenia rąk bez uczucia tłustości czy przetłuszczenia. Nawet jeśli masz tłustą skórę, spróbuj użyć kremu zamiast balsamu na dłoniach, będzie on działał lepiej dla Ciebie ze względu na to, jak porowata może stać się Twoja skóra podczas tej pory roku.

No i ostatnia wskazówka- noś rękawiczki!

Więcej porad znajdziesz na stronie prettyfe.pl