18 czerwca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Kapibara- kim jest zwierzę, które podbija Internet?

1 min read

pixabay.com/ictseahorse

Kapibary żyją na wolności w Ameryce Południowej i są jednym z najbardziej uroczych zwierząt, jakie kiedykolwiek zobaczysz. Wyglądają jak skrzyżowanie świnki morskiej z hipopotamem i są tak samo urocze, jak brzmi to połączenie.

Kapibary należą do rodziny gryzoni, więc są spokrewnione z wiewiórkami, susłami i chomikami. Są wielkości dużego psa, mają gęste, brązowe futro i urocze, małe, paciorkowate oczy. Są zwierzętami roślinożernymi, które większość czasu spędzają w wodzie (wychodzą na zewnątrz, aby się opalać), ale w przeciwieństwie do hipopotamów, kapibary są doskonałymi pływakami – jeśli w twoim sąsiedztwie lub w domku letniskowym albo na kempingu jest basen, możesz zobaczyć jednego wiosłującego!

Jeśli mieszkasz w pobliżu terenów podmokłych lub rolnych, możesz mieć również okazję zobaczyć kapibary z bliska; nie są one płochliwe i podejdą do ludzi, jeśli nie są zagrożone. Niektórzy ludzie trzymają je jako zwierzęta domowe – nie gryzą mebli jak króliki, ale nadal mogą robić bałagan! Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu jest zapewnienie im dużej przestrzeni na zewnątrz – ogrodzone podwórko z basenem sprawi, że Twój pupil nie będzie się nudził.

 

Więcej przyrodniczych ciekawostek znajdziesz na stronie brainboss.pl