18 czerwca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Typy cery- którą masz ty?

1 min read

pixabay.com/ivanovgood

Jaki jest Twój typ skóry? Skóra sucha, tłusta czy mieszana?Większość ludzi ma skórę suchą i tłustą, ale są też tacy, którzy mają skórę mieszaną.

Do 30% populacji ma skórę suchą, podczas gdy 10% populacji ma skórę tłustą, a 60% ma skórę mieszaną. 

Skóra sucha: Skóra o niskim poziomie nawilżenia wydaje się pomarszczona i łuszcząca się, a także sprawia wrażenie napiętej i niekomfortowej. Mogą pojawić się na niej drobne zmarszczki wokół oczu i ust, a także może wyglądać matowo nawet po oczyszczeniu. Dzieje się tak dlatego, że w warstwie rogowej naskórka nie ma wystarczającej ilości wody, aby utrzymać jej elastyczność.

Skóra tłusta: Skóra z dużą produkcją sebum wydaje się błyszcząca, z dużymi porami i widocznymi niedoskonałościami, takimi jak zaskórniki, bardziej widocznymi niż w przypadku skóry normalnej lub suchej. Chociaż sebum natłuszcza zewnętrzną warstwę naskórka, może również blokować mieszki włosowe, powodując trądzik.

Skóra mieszana: Ten rodzaj skóry ma porcje zarówno suchości jak i tłustości z powodu wahań hormonalnych spowodowanych cyklem menstruacyjnym u kobiet lub menopauzą u kobiet.

Więcej o rodzajach cery przeczytasz na stronie beasmetics.pl