18 czerwca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Zeszyt, czy tablet- co bardziej przyda się na studiach?

1 min read

pixabay.com/Fotownetrza

Tablety to fantastyczne urządzenia. Są przenośne i mają wiele wbudowanych funkcji, ale to nie znaczy, że zawsze są najlepszym wyborem do robienia notatek. W rzeczywistości istnieją pewne zalety używania pióra i papieru, gdy jesteś na studiach.

Podczas gdy łatwo jest myśleć o tablecie jako o uwielbianym schowku, jest kilka rzeczy, które sprawiają, że nie jest on idealny do robienia notatek. Po pierwsze, tablety wymagają użycia technologii, która może potencjalnie ulec awarii – co jeśli Twój tablet umrze w połowie zajęć? Co jeśli zgubisz swój tablet? Co jeśli ktoś go ukradnie? Na ekranie tabletu trudno jest również podkreślić słowa, więc dla tych, którzy muszą podkreślić kluczowe punkty, może być konieczne nabazgranie ich na marginesie (lub napisanie ich później).

Kolejna sprawa: tablety mogą być równie rozpraszające jak smartfony. Jeśli siedzisz na zajęciach ze spuszczoną głową i wzrokiem wpatrzonym w ekran tabletu, możesz stracić orientację w tym, co jest mówione, a nawet przegapić ważne pomoce wizualne, które są używane przez profesora. O wiele trudniej jest wyciszyć się, kiedy wpatrujesz się w ekran, zwłaszcza jeśli nie jest to związane z tym, czego uczysz się na zajęciach.

 

Więcej technologicznych rozwiązań znajdziesz również na stronie ladytech.pl