22 maja 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Filtr powietrza Sharp

2 min read

Oczyszczacze powietrza firmy Sharp to jedne z najlepszych oczyszczaczy dostępnych na rynku. Jednak, aby oczyszczacze działały prawidłowo, istotne jest, by stosować do nich oryginalne filtry powietrza Sharp. Zadaniem filtrów jest przechwytywanie bakterii z powietrza i nieprzepuszczanie ich przez urządzenie. W zależności od modelu oczyszczacza, dostępne są różne rodzaje filtrów . Przed zakupem odpowiedniego filtra należy upewnić się, czy na pewno będzie on kompatybilny z urządzeniem, który posiadamy. Filtr powietrza Sharp posiada termin ważności, sprecyzowany przez producenta. Należy ich przestrzegać. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zmienić filtr wcześniej niż jest to wskazane.

Przykładowe filtry powietrza Sharp

  • Filtr węgla aktywnego FZ-F30DFE to filtr przeznaczony dla oczyszczacza powietrza Sharp KC-F32EUW. Filtr został stworzony do usuwania z powietrza nieprzyjemnych zapachów (takich jak dym papierosowy) oraz związków organicznych (np. benzen).
  • Filtr nawilżacza stosowany jest w oczyszczaczu Sharp KC-930EUW. Jak wynika z nazwy – jego głównym zadaniem jest nawilżanie powietrza. Nawilżanie jest ostatnim, ale równie ważnym etapem w oczyszczaniu powietrza.
  • Filtr HEPA H13 FZ-F30HFE używany jest w oczyszczaczach Sharp FP-F30EUH oraz Sharp KC-F32EUW. Jest odpowiedzialny za usuwanie mikro zarazków i powietrza takich jak kurz, drobnoustroje, włosy czy alergeny.
  • Filtr wstępny to nowa technologia występująca tylko w urządzeniu KI-G75EUW. Filtr zbudowany jest z dwóch rolek, które co 48 godzin włączają się i oczyszczają filtr wstępny z zanieczyszczeń. Dzięki temu nasz filtr nie zapycha się i jest skuteczniejszy.