19 lipca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Zalety serwerów Cloud

1 min read

Nie ulega wątpliwości, że firmy mogą czerpać ogromne korzyści z serwerów w chmurze. Warto więc poważnie zastanowić się nad tą technologią biznesową.

Oszczędność kosztów

Być może najważniejszą zaletą tych serwerów jest obniżenie kosztów IT. Przedsiębiorstwa, niezależnie od ich rodzaju i wielkości, przede wszystkim chcą zarabiać, a jednocześnie ograniczyć wydatki kapitałowe i operacyjnego do minimum. Serwery cloud pozwalają na spore oszczędności. Brak infrastruktury lokalnej eliminuje również koszty operacyjne w postaci kosztów zasilania, klimatyzacji i administracji.

Niezawodność

Dzięki zarządzanej platformie usługowej, przetwarzanie w chmurze https://vmgen.pl/ jest znacznie bardziej niezawodne i spójne niż wewnętrzna infrastruktura IT. Większość dostawców oferuje umowę o gwarantowanym poziomie usług, dostępność 24/7/365 i 99,99%. Dostawcy zapewniają pomoc w razie ewentualnych awarii.

Zarządzalność

Przetwarzanie w chmurze zapewnia rozszerzone i uproszone funkcje zarządzania  i utrzymania infrastruktury informatycznej  poprzez centralne zarządzanie zasobami, infrastrukturą zarządzaną przez dostawców i umowami. Zasoby są utrzymywane przez dostawcę usług.

Strategia

Coraz więcej zasobów komputerowych zapewnia przewagę nad konkurencją, ponieważ czas potrzebny na zamówienie IT jest praktycznie zerowy. Warto więc pomyśleć o właściwej technologii i skupić się na kluczowych działaniach biznesowych i celach. W ten sposób możemy znacznie skrócić czas  potrzebny na wprowadzenie na rynek nowszych aplikacji i usług.