19 lipca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jak długo trwa pozycjonowanie OpenCart sklepu internetowego?

2 min read

Pozycjonowanie strony WWW jest bardzo pracochłonnym działaniem, które zabiera również dużo czasu. Okazuje się, że nie można jednoznacznie określić, po jakim okresie Twoje działania związane z pozycjonowaniem zaczną pokazywać konkretne efekty. Pozycjonowanie OpenCart zależy od wielu czynników i to właśnie one wpływają na długość procesu.

Musisz pamiętać, że każdy sklep internetowy jest inny i wymaga różnych działań w celu poprawy widoczności w wynikach wyszukiwania. W tym artykule postanowiliśmy wskazać Ci te czynniki, które mają największy wpływ na czas pozycjonowania sklepu internetowego w OpenCart.

Czynniki wpływające na pozycjonowanie OpenCart i jego szybkość

   1. Zbyt duża konkurencyjność słów kluczowych

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na szybkość procesu pozycjonowania, jest precyzyjny dobór słów kluczowych. Niestety zbyt duża konkurencyjność fraz wydłuża czas oczekiwania na efekty. Obecnie jest bardzo dużo sklepów internetowych, które pozycjonują się na te same hasła, przez co nowej stronie WWW trudniej jest zdobyć popularność. 

   2. Zbyt duża konkurencja

W każdej branży można znaleźć konkurencję, czasami jest ona mniejsza, a czasami większa. Dlatego tak ważna jest wysoka pozycja sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania. Zawsze pomiędzy witrynami sklepów toczy się walka o pierwsze miejsce w rankingu SERP, przez co trzeba się liczyć z ogromnymi kosztami. Pozycjonowanie OpenCart w bardzo konkurencyjnej branży jest trudne i czasochłonne. Czas oczekiwania na efekty zależny jest właśnie od wielkości konkurencji, jeśli jest ona zbyt duża, to okres, w którym możesz zauważyć konkretne efekty, może się wydłużyć nawet do 12 miesięcy.

   3. Wybór dobrej agencji pozycjonującej

Musisz wiedzieć, że szybkość efektów pozycjonowania zależy również od wyboru konkretnej agencji SEO. Jeśli zainwestujesz w renomowaną siedzibę, w której pracują sami doświadczeni specjaliści, z pewnością możesz liczyć na szybszy sukces niż w przypadku dopiero rozwijającej się agencji.

Podsumowanie

Każdy właściciel strony internetowej marzy o szybkim wzroście pozycji w rankingu SERP. Jednak budowanie wysokiej i stabilnej pozycji w Google to złożony proces, który wymaga ciągłej analizy wielu czynników. Na szczęście pozycjonowanie OpenCart może stać się przyjemne, jeśli tylko zrozumiesz jego działanie.

Pamiętaj, że systematyczna praca i regularne wdrażanie działań z pewnością przyniesie oczekiwane efekty.