22 maja 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jak pozbyć się mrówek z domu?

2 min read

pixabay.com/PaulNI

Mrówki są powszechnym letnim szkodnikiem. Można je znaleźć pod prawie każdym możliwym elementem wewnątrz domu. Mrówki przychodzą w dom dla schronienia i jedzenia. Najlepszy sposób utrzymywać te zarazy z twój domem jest uszczelniać wszystkie pęknięcia, więc że mrówki no mogą ruszać się w dla schronienia lub znajdować jedzenie.

Mrówki kochają cukier, białko i tłuszcz. Możesz spróbować wylać wodę z mydłem na wzgórzach mrówek, aby pozbyć się tych mrówek. Możesz również zostawić miskę pełną octu na zewnątrz w słońcu; mrówki będą przyciągane do niego, ale nie będą w stanie go wypić, ponieważ jest dla nich zbyt silny.

Innym środkiem zaradczym jest umieszczenie talku lub proszku boraksowego wzdłuż wszystkich miejsc, w których widzisz maszerujące mrówki, a także w pobliżu źródeł żywności, takich jak szafki i blaty. Ta metoda jest bardzo skuteczna, ponieważ nie będziesz musiał dotykać żadnej trującej substancji, ale nadal będziesz zabijał mrówki bez żadnych problemów i bez szkody dla siebie lub członków rodziny.

Możesz również użyć ząbków czosnku lub ząbków czosnku, aby pozbyć się mrówek w domu lub biurze. Posiekaj drobno jeden ząbek czosnku, pokrój go na małe kawałki i umieść w małej misce w pobliżu szlaków i wejść kolonii mrówek.

Więcej porad znajdziesz również na stronie totalnyremont.pl