22 maja 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Na rynku jest tak wiele win. Jak wybrać, które z nich kupić?

2 min read

Cóż, przede wszystkim musisz wiedzieć, czego szukasz.

Załóżmy, że organizujesz przyjęcie w swoim domu. Chcesz podać wino, którym wszyscy będą się cieszyć, więc najlepiej trzymać się win wytrawnych (patrz poniżej). Nie chcesz podawać czegoś zbyt drogiego lub rzadkiego, czego ludzie nie rozpoznają lub nie docenią. Nie chcesz też podawać czegoś tak taniego lub pospolitego, że nie będzie pasowało do jedzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, wytrawne czerwienie dobrze komponują się z mięsem i pikantnymi potrawami, natomiast wytrawne białe są dobre z rybami i lżejszymi daniami, takimi jak sałatki czy makarony. Wina słodkie są dobre z deserami. W razie wątpliwości wystarczy spojrzeć na etykietę na butelce i przeczytać znajdujące się tam opisy.

Wino to napój, którym może cieszyć się każdy. Wino istnieje od tysięcy lat i było robione na wiele różnych sposobów.

Istnieje wiele różnych rodzajów wina, ale wszystkie dzielą się na dwie główne kategorie: czerwone i białe. Czerwone wino jest produkowane z winogron, które zostały zgniecione i wyciśnięte, podczas gdy białe wino jest produkowane z niesfermentowanego soku z winogron.

Różnica między winami czerwonymi i białymi sprowadza się do czasu, jaki spędzają one w kontakcie ze skórkami winogron (czerwone) lub z osadem (białe). Skórki czerwonych winogron zawierają pigmenty zwane antocyjanami, które nadają czerwonemu winu jego kolor. Białe wina są zazwyczaj tańsze od czerwonych, ponieważ przy ich produkcji nie ma kontaktu ze skórkami. wina świata sklep