19 lipca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Prawnik w Warszawie

2 min read

Źródło: https://adwokatdrejewicz.pl/

W jakich sprawach może pomóc prawnik w Warszawie?

Doświadczony prawnik w Warszawie może pomóc w wielu zróżnicowanych dziedzinach prawa. Dużo zależy od specyfiki prowadzonej przez niego działalności. Niektóre kancelarie specjalizują się w bardzo wąskich gałęziach prawa, świadcząc usługi np. wyłącznie dla firm z jednej branży, a inne zajmują się wieloma obszarami działalności. Interesanci kancelarii dzielą się głównie na klientów indywidualnych oraz korporacyjnych.

Klient indywidualny

Klienci indywidualni to osoby, które potrzebują pomocy w uregulowaniu kwestii rodzinnych/osobistych (rozwód, separacja, opieka nad dziećmi, alimenty, dziedziczenie, ubezwłasnowolnienie), a także zawodowych (sprawy dotyczące szeroko pojętego stosunku pracy). W takich sytuacjach często pojawiają się silne emocje, które mogą utrudnić obiektywne spojrzenie na problem. Dlatego zadaniem dobrego prawnika jest nie tylko analiza sprawy z zachowaniem profesjonalizmu, ale przede wszystkim empatyczne podejście do klienta. Poczucie wsparcia pomaga zbudować opartą na wzajemnym zaufaniu relację klient-prawnik.
W tym miejscu warto wspomnieć o tajemnicy zawodowej. Adwokat nie ma prawa ujawniać okoliczności, o których dowiedział się w związku z prowadzeniem Twojej sprawy. Wyjątki od tej reguły zostały ściśle określone przez ustawodawcę i nie mogą być interpretowane rozszerzająco.

Klient korporacyjny

Klient korporacyjny to inaczej przedsiębiorca. Jest to zatem bardzo szeroka kategoria klientów, których lwią część stanowią spółki prawa handlowego. W ich przypadku szybkość działania często okazuje się kluczowa, dlatego współpraca ze mną obejmuje zarówno osobistą obecność w siedzibie firmy, urzędzie czy sądzie, jak i wsparcie zdalne. Rodzaj pomocy prawnej zależy przede wszystkim od profilu gospodarczego klienta. Warto pamiętać, że polscy przedsiębiorcy mogą w wielu sytuacjach korzystać ze wsparcia w ramach funduszy europejskich. Dobry prawnik wesprze również przedsiębiorcę, gdy napotka on trudności w funkcjonowaniu firmy. Pełnomocnik może reprezentować klienta korporacyjnego w postępowaniu układowym bądź upadłościowym. Bardzo często dobrze przygotowana strategia pozwala wykorzystać postępowanie układowe jako nowy start dla firmy, która boryka się ze swoimi problemami.