19 lipca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Sejfy

2 min read

Gold bars stacked in open safe

Sejfy są rozwiązaniem coraz bardziej popularnym. Nie da się ukryć, że przechowując w nich swoje kosztowności czujemy się bezpiecznie. Co jak co, ale poczucie bezpieczeństwa jest dla nas niesamowicie ważne. Dzięki temu zróbmy co w naszej mocy, aby poczuć się bezpiecznie. A co gdy jednak na sejfy nie chcemy postawić? Warto poszukać pewnej alternatywy.

Jeśli się obawiamy, że sam koszt zakupu sejfu znacznie przekroczy wartość w nim przechowywanych przedmiotów możemy się zdecydować na wykonanie specjalnej skrytki czy też możemy postawić na zbudowanie pewnego pomieszczenia ukrytego.

Niewielkie pomieszczenie ukryte możemy wprowadzić do domu na samym etapie projektowania. W domu istniejącym czy też w mieszkaniu będzie to mocno utrudnione. Jednak przy dużym metrażu oraz w związku z  remontem szeroko zakrojonym nie jest to niemożliwe. W takowym pomieszczeniu, na przykład na czas urlopu złożyć można obrazy na co dzień wiszące w mieszkaniu, koniecznie je zastępujmy innymi.

Z kolei skrytki są bardzo sprytnie zaplanowane oraz jednocześnie są bardzo dobrze wykonane. Czasami mogą się okazać znacznie skuteczniejsze od sejfu. Ich cechą główną powinno być umieszczenie nietypowe oraz sposób otwierania. lepiej zatem nie wybierać na skrytkę takowych miejsc, jak: tapczan, szafa z bielizną, lodówka czy też półka na książki. Są to miejsca, o których wie każdy przestępca. Musimy pamiętać także o tym, że skrytka nie może być dostępna dla gryzoni, jak i także nie może być narażona na zawilgocenie.