22 maja 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jak zadbać o męską cerę?

2 min read

pixabay.com/Sammy-Sander

Wiadomo, że kobiety wydają więcej pieniędzy niż mężczyźni na swoje zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne. Mężczyźni jednak nie są zwolnieni z efektów starzenia się i również muszą dbać o swoją skórę. Od podrażnień po goleniu do leczenia trądziku, kosmetyki dla mężczyzn mogą pomóc im wyglądać jak najlepiej i czuć się pewnie.

Mężczyźni mają inne zmartwienia niż kobiety, jeśli chodzi o pielęgnację skóry i dbanie o siebie, chociaż problemy te mogą być równie szkodliwe dla ich wyglądu, jak te, które nękają kobiety. Mężczyźni mają tendencję do występowania trądziku w okolicach linii żuchwy i szyi, podczas gdy kobiety często dostają wylewów na twarzy. Powód jest prosty: testosteron powoduje wzrost mieszków włosowych, które tworzą włosy na twarzy u mężczyzn, ale proces ten może również powodować zatykanie porów w skórze. Powoduje to powstawanie wyprysków w miejscach, gdzie zarost występuje najczęściej – a czyste golenie również nie pomaga, ponieważ może podrażniać twarz, jeśli w porach znajduje się już dużo osadów.

Istnieje wiele produktów bez recepty przeznaczonych do pomocy w tego rodzaju problemach w męskich produktach pielęgnacyjnych. Mężczyźni mają zazwyczaj grubszą skórę niż kobiety, więc nie muszą złuszczać jej tak często lub używać tak wielu produktów przeznaczonych do skóry wrażliwej. 

Więcej porad znajdziesz na stronie menties.pl