22 maja 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jak dbać o storczyki?

1 min read

pixabay.com/RainerBerns

Masz w domu orchideę i chcesz wiedzieć, jak o nią dbać. Storczyki to piękne i delikatne rośliny, które potrzebują szczególnej uwagi. 

Orchidee najlepiej radzą sobie w wysokiej wilgotności na średniej temperaturze pokojowej. Lubią pośrednie światło słoneczne, więc nie stawiaj ich w bezpośrednim świetle słonecznym.

Podlewanie jest kluczowe, jeśli chodzi o dbanie o storczyki. Nie pozwól im całkowicie wyschnąć, ale jednocześnie nie przesadzaj z podlewaniem. Możesz stwierdzić, czy storczyk potrzebuje wody, sprawdzając, czy bryła korzeniowa nie jest sucha. Jeśli masz wątpliwości, nie podlewaj storczyka! Jeśli podlejesz, poczekaj do następnego dnia i ponownie sprawdź czy korzenie nie są suche.

Zabójcą numer jeden dla storczyków jest nadmierne podlewanie. To spowoduje gnicie korzeni i zabije twoją roślinę! Zalecam podlewanie raz w tygodniu, chyba że widzisz kondensację na liściach (oznacza to, że nie ma wystarczającej wilgotności). Wtedy podlewaj co drugi dzień, aby ponownie podnieść poziom wilgotności.

Więcej porad znajdziesz również na stronie gardenyard.pl