22 maja 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Gdzie i jak zainstalować czujnik dymu?

1 min read

pixabay.com/steini1977

Jak wszyscy wiemy, czujnik dymu jest ważnym urządzeniem bezpieczeństwa zarówno dla domu, jak i biura. Kiedy instalujesz czujnik dymu w swoim domu, pierwszą rzeczą, którą powinieneś rozważyć, jest to, gdzie zainstalować go w domu. Ogólna zasada mówi, że nie powinieneś instalować czujnika dymu w pobliżu kuchni, łazienki lub obok podgrzewacza wody. Nie instaluj go również za drzwiami lub sofą! Czujnik dymu może nie zadziałać, jeśli tak zrobisz. Na przykład, jeśli w kuchni wybuchnie pożar, dym może wypełnić cały dom, zanim dotrze do czujnika dymu.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać instalując czujnik jest umieszczenie go na tyle wysoko na ścianie, aby dzieci nie mogły go dosięgnąć i się nim bawić. Najlepiej również umieścić ją w odległości co najmniej 3 stóp od wszystkiego, co może zakłócić jej działanie: wentylatory sufitowe, duże lampy, oprawy oświetleniowe lub telewizory to potencjalne problemy.

Inną ważną rzeczą, którą ludzie często pomijają, jest konieczność corocznej wymiany baterii w czujnikach dymu. Należy przy tym pamiętać, aby kupować baterie alkaliczne, a nie akumulatorki, ponieważ z czasem mają one tendencję do wyciekania i niszczenia urządzeń (oraz domu). 

Więcej wskazówek znajdziesz również na stronie rockethome.pl