22 maja 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jaka jest różnica między motocyklem enduro a zwykłym motocyklem?

1 min read

pixabay.com/SplitShire

Motocykle enduro są budowane z myślą o jeździe w terenie, skupiając się na trwałości i zwrotności. Motocykle enduro mają większy prześwit (odległość między oponami motocykla a podłożem) niż inne motocykle uliczne, dzięki czemu lepiej radzą sobie z przeszkodami takimi jak skały, kłody i piaskownice. Mają również szeroką kierownicę, która pozwala kierowcy na pokonywanie ostrych zakrętów bez przewracania się. Mają też większe zbiorniki paliwa, dzięki czemu mogą pokonywać dłuższe dystanse bez zatrzymywania się po paliwo.

 

Jako całość, motocykle enduro są zazwyczaj cięższe niż ich kuzyni z ulicy – mogą nie jeździć tak szybko lub działać tak dobrze na stopniowanych drogach gruntowych lub utwardzonych autostradach, ale mogą przyjąć więcej uderzeń na szlakach off-road. W zamian za ich wytrzymałość, ich prędkość osiąga około 70 mil na godzinę – w porównaniu do około 100 mil na godzinę w przypadku motocykla sportowego.

 

Doświadczeni kierowcy, którzy chcą uzyskać dodatkową pomoc w trudnych miejscach, mogą również wybrać motocykl enduro z systemem kontroli trakcji – systemem komputerowym, który dostosowuje ilość mocy wysyłanej do tylnego koła w razie potrzeby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie mototeams.pl