21 kwietnia 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jakie rodzaje ćwiczeń mogą wykonywać seniorzy?

1 min read

pixabay.com/pasja1000

Może Cię zaskoczyć fakt, że wiele aktywności jest odpowiednich dla seniorów. Seniorzy powinni skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego programu fitness lub aktywności, ale kiedy już dostaną zielone światło, seniorzy mogą wykonywać wiele różnych ćwiczeń. 

Oto kilka pomysłów:

– Rób rzeczy, które kochasz: Nie wszyscy seniorzy są słabi i nie wszyscy chcą być. Wielu seniorów chce nadal cieszyć się hobby, które mieli od najmłodszych lat. Jeśli lubią grać w golfa, mogą zdecydować się na wózek golfowy, aby nie musieć nosić swoich kijów dookoła lub spędzać czasu na bieżni, aby uzyskać cardio. Jeśli lubią jeździć konno, mogą pominąć siłownię całkowicie na rzecz wychodzenia na przejażdżkę na swoim rumaku każdego ranka. Nie ma jednego sposobu na ćwiczenia dla seniorów; zależy to od tego, co każda osoba lubi robić najbardziej.

– Spacer: Szybki spacer jest idealny dla seniorów, ponieważ pomaga poprawić gęstość kości i zakres ruchu, jednocześnie spalając kalorie i zwiększając zdrowie serca. Spacer jest również doskonałym sposobem na nawiązanie kontaktów towarzyskich; wiele grup spacerowych spotyka się regularnie w różnych miejscach w mieście lub nawet w domach innych osób. 

Więcej pomysłów znajdziesz na stronie familysports.pl