21 kwietnia 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Na czym polega dieta wegańska?

1 min read

pixabay.com/congerdesign

Dieta wegańska składa się z pokarmów pochodzenia roślinnego, więc żadne produkty zwierzęce nie wchodzą w grę. Wymagania żywieniowe mogą się różnić w zależności od tego, jak ściśle przestrzegasz diety, ale typowa dieta wegańska składa się głównie z owoców, warzyw, roślin strączkowych i zbóż. Jak więc wygląda taka typowa dieta wegańska?

Warzywa są dużym składnikiem Twojej diety. Dostarczają błonnika i witamin, a także przeciwutleniaczy, które pomagają zapobiegać chorobom takim jak rak. Najlepsze są różne warzywa, ponieważ wszystkie mają różne składniki odżywcze i korzyści, ale oto kilka powszechnych przykładów: marchew, pomidory, szpinak, zielona fasola i papryka.

Diety wegetariańskie obejmują również rośliny strączkowe (fasolę), które można włączyć do potraw takich jak burritos i chili lub po prostu jeść z ryżem lub chlebem. Ziarna, takie jak ryż, mogą być używane do tworzenia różnych potraw, od zup po stir-fry.

Białko roślinne może pochodzić z tofu (produkt sojowy) lub z orzechów i nasion, takich jak orzechy włoskie i nasiona słonecznika.

Więcej porad znajdziesz również na stronie feedfit.pl