22 maja 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jakie zasłony wybrać do domu?

1 min read

pixabay.com/Pexels

Wybierając firanki do nowego lokum, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, jakiego rodzaju jest to okno? Czy jest to pojedyncza duża tafla szkła, czy też jest wiele okien na tej samej ścianie? A może to drzwi, które prowadzą na zewnątrz? Wielkość i liczba okien określi, czy powinieneś iść z pionowymi czy poziomymi zasłonami.

Pod względem koloru, to będzie zależało od uczucia, które chcesz stworzyć w domu. Ciemne zasłony dadzą pokój cozier, intymne uczucie w ogóle, podczas gdy jaśniejsze kolory zrobią odwrotnie. Inna rzecz rozważać jest jak dużo światło dostaje pokój w ogólności. Jeśli chcesz być w stanie spać później w weekendy lub jeśli masz problemy z zasypianiem ze zbyt dużą ilością światła słonecznego przychodzącego w, ciemniejsze zasłony mogą pomóc w tym, jak również.

Jeśli po prostu wynajmujesz mieszkanie i nie planujesz zostać na zbyt długo, przewiewne zasłony mogą być dobrym rozwiązaniem. Wpuszczą one mnóstwo światła i nie będą czymś, co trzeba będzie zdjąć i ponownie zainstalować podczas wyprowadzki za kilka lat. Ponadto, nie są one bardzo drogie, jak inne rodzaje zasłon, co jest zawsze plusem, jeśli trzeba kupić kilka firanek na raz.

Więcej porad przeczytasz na stronie dreamyhouse.pl