18 czerwca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Pakowanie kosmetyków na wakacje- o czym należy pamiętać?

2 min read

pixabay.com/debowscyfoto

Kiedy przychodzi do pakowania się na wakacje, jedną z pierwszych rzeczy na twojej głowie będą kosmetyki. Co powinnaś zabrać? Ile powinnaś zabrać? Co musisz zostawić?

Aby przygotować i zorganizować swoją kosmetyczkę, jest kilka rzeczy, o których powinnaś pamiętać. Po pierwsze, ważne jest, aby upewnić się, że wszystko, co przynosisz, ma rozmiar podróżny. Oznacza to, że wszystko co jest płynne lub w butelce (szampon, odżywka, płyn do mycia ciała) musi być w pojemniku nie większym niż 3 uncje. Wszystko w naczyniu może być większe, o ile nie przekracza 4 uncji, a każdy słoik lub tubka nie może przekraczać 3 uncji. Powodem tych ograniczeń jest to, że butelki i słoiki mogą się stłuc podczas podróży samolotem, więc TSA nakazała ten limit wielkości, aby utrzymać kabinę bezpieczną i wolną od odłamków szkła.

Po drugie, jeśli któryś z produktów zawiera materiały niebezpieczne (np. alkohol), musi być odpowiednio zapakowany w plastikową torbę w bagażu rejestrowanym. Powód jest również związany z bezpieczeństwem – po prostu lepiej jest przewozić te przedmioty w ten sposób, niż wkładać je luzem do bagażu podręcznego, gdzie mogłyby się rozlać na inne przedmioty.

Po trzecie i ostatnie, Twoja torba na kosmetyki do makijażu musi zmieścić się w przezroczystej torbie, tak by bez problemu można było zobaczyć, co w niej jest.

Więcej porad znajdziesz na stronie travelglow.pl