19 lipca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Usuwanie zębów zatrzymanych Poznań

2 min read

Usuwanie zębów zatrzymanych to specjalistyczny zabieg stomatologiczny, który polega na usunięciu zębów, które nie wyrosły w sposób naturalny i tkwią w kości. Zazwyczaj zęby zatrzymane to ósemki, zwane także zębami mądrości, ale mogą to być również inne zęby.

Powodem wystąpienia zębów zatrzymanych może być niewystarczająca przestrzeń w jamie ustnej, nieprawidłowa pozycja zęba lub brak rozwoju korzeni. Zęby zatrzymane często powodują ból, zapalenie dziąseł lub stwarzają zagrożenie dla innych zębów i struktur jamy ustnej. https://www.poladent.pl/usuwanie-zebow-poznan

Zabieg usuwania zębów zatrzymanych jest bardziej skomplikowany niż w przypadku zwykłego usunięcia zęba, dlatego wymaga doświadczenia i precyzji ze strony stomatologa. Zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe, ale w bardziej skomplikowanych przypadkach może być potrzebne zastosowanie znieczulenia ogólnego.

Podczas zabiegu stomatolog wykonuje nacięcie w tkance dziąsłowej i usuwa część kości, aby odsłonić ząb. Następnie stosuje specjalne narzędzia, aby delikatnie odłączyć ząb od kości i usunąć go w całości lub w kawałkach. Po usunięciu zęba stomatolog nakłada szwy, które rozpuszczają się po kilku tygodniach.

Po zabiegu stomatolog przepisuje leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także daje instrukcje dotyczące pielęgnacji jamy ustnej w domu. Pacjent powinien unikać jedzenia twardych i ostrokręgowych produktów, stosować zimne okłady na policzki i unikać palenia.

Usuwanie zębów zatrzymanych jest skomplikowanym i wymagającym zabiegiem, który może prowadzić do pewnych powikłań, takich jak infekcja, krwawienie, obrzęk i ból. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać doświadczonego stomatologa, który wykonuje ten rodzaj zabiegu regularnie i stosuje nowoczesne metody.