18 czerwca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Kurs żeglarski mazury

2 min read

Przede wszystkim należałoby wiedzieć, iż patent żeglarza jachtowego może uzyskać każdy, bez względu na doświadczenie. Zaliczenie testu nie jest za ciężkie, pod wymogiem, iż dobrze się do niego przygotujesz. Do tego jest konieczne zaangażowanie i chęci. Kurs nie jest obligatoryjny, jednak w praktyce jest potrzebny, jeżeli nie masz wcześniejszych doświadczeń z żeglowaniem. Kursy prowadzone są od wczesnej wiosny do późnej jesieni oraz trwają 2 tygodnie czy 7 dni w błyskawicznej odsłonie.

Kurs żeglarski Mazury dla każdego

Wcale nie jest zbyt wcześnie, jak też zbyt późno, by złapać przysłowiowego bakcyla w branży żeglarstwa. W dowolnym wieku można zakochać się w żegludze. Czy może być coś lepszego, aniżeli czuć wiatr we włosach? Niewątpliwie, iż nie. W profesjonalnej szkole żeglarstwa prowadzone są szkolenia, zajęcia dla dzieci, kursy dla młodzieży i dorosłych. Do tego organizowane są biwaki, półkolonie, zielone szkoły i rejsy. Żeglarstwo wzmacnia ducha, doskonale oddziałuje na uwagę oraz dzięki szczypcie wytrwałości można się go nauczyć.

Jak otrzymać patent żeglarski?

Patent żeglarski możemy otrzymać zapisując się na szkolenie żeglarskie. Kursy oraz szkolenia żeglarskie powinny być wykonywane zgodnie z zastrzeżeniami i planem Polskiego Związku Żeglarskiego. Jak dobrać odpowiednie szkolenie żeglarskie? Należałoby zwrócić uwagę w jaki sposób organizator wybiera załogi jachtów. Jeżeli planujemy zapisać na rejs nastolatka w wieku 14-15 lat to odpowiednio by było, jakby oczywiście w takiej kategorii wiekowej odnalazł się na własnej łodzi. Czemu? Idzie o swobodę, młodzi ludzie najlepiej czują się w towarzystwie rówieśników. Natomiast uprzednio należy zakończyć odpowiedni kurs żeglarski Mazury.