18 czerwca 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Trendy vs ponadczasowa moda – poznaj różnicę i butik online, który ma to wszystko!

3 min read

Różnica między trendami a ponadczasową modą nie dla wszystkich jest oczywista, jednak jako szanująca się fashionistka powinnaś ją znać. To też pomoże Ci podejmować bardziej świadome decyzje podczas polowania na nowe elementy do swojej garderoby. Biorąc pod uwagę fakt, że nosimy tylko szokujące 20% tego, co kupujemy, szczerze mówiąc, większość z nas marnuje swoje pieniądze na ubrania, które nigdy nie zostaną założone. W prawidłowym zarządzaniu budżetem na ubrania może pomóc właśnie zrozumienie tej subtelnej różnicy, wtedy bardziej świadomie spojrzysz na to, co oferuje butik online i kupisz to, co jest zgodne z Twoim portfelem i stylem.

Butik online pełen trendów – co możesz w nim znaleźć?

Trendy to kurtka bez rękawów z zeszłego sezonu. Bardzo droga, ale czy kiedykolwiek widziałaś, by ktoś ją nosił? To nie jest funkcjonalna część garderoby, nie wystarczająco ciepła, aby mogła być kurtką, zbyt wyrazista, aby mogła być często noszona przez większość z nas. Sezonowe trendy to moda, która jest obecna dzisiaj, ale równie dobrze może nie być jej z nami choćby i jutro. Z drugiej strony każda fashionistka uwielbia przeglądać butik online pod kątem trendów – w końcu każdy jeden jest powiewem świeżości, który ożywi Twoją garderobę. Buty są fantastycznym wyrazem „trendów”, podobnie jak torebki. Moda sezonowa powinna być fajna, lekka i przyjemna i właśnie takie są butiki nastawione na trendy.

Czy warto dać się ponieść trendom?

Owszem – jako miłośniczki mody, wszystkie potrzebujemy regularnych hitów „modowych”, ale prawda jest taka, że nie powinnyśmy za nie przepłacać. Pamiętaj więc o niespisanej zasadzie: nie przepłacaj za coś, co będziesz nosić tylko przez sezon lub wcale (!). Czasami przeglądając butik online zobaczysz coś, co Cię zachwyci i pomyślisz sobie „Umrę, jeśli nie będę tego mieć” i jasne – od czasu do czasu należy podążać za tymi modowymi instynktami dla czystej zabawy, ale jeśli pozwolisz trendom zdominować swoją garderobę tak naprawdę nie będziesz miała co na siebie włożyć, a i budżet będzie mocno nadszarpnięty.

Ponadczasowa moda – jej szukaj na wirtualnych półkach!

Ponadczasowa moda jest tym, co faktycznie nosisz przez 90% czasu, więc:

  • na takie ubrania przede wszystkim wydawaj swoje pieniądze,
  • kupuj najlepszą jakość, na jaką Cię stać,
  • staraj się je zatrzymać w swojej szafie jak najdłużej.

Wspaniały, piękny płaszcz w Twoim stylu i ulubionych kolorach będzie Ci służył nawet przez dekadę – więc bez wyrzutów sumienia powinnaś sobie pozwolić na droższy. Płaszcz zgodny z sezonowymi trendami będzie aktualny tylko przez chwilę, więc nie płać za niego za dużo, baw się jego stylizowaniem, wybierz oryginalny, świetny kolor i nie przejmuj się, gdy trzeba będzie go zastąpić nowym trendem. Mała czarna, dobrze dopasowane denimy, biała koszula – to najlepsze przykłady ubrań, które nigdy nie wychodzą z mody.

Jak umiejętnie łączyć trendy z ponadczasową modą?

Niektóre trendy mogą na stałe zagościć do Twojej szafy i one razem z ponadczasową modą będą stanowić Twój charakterystyczny styl. Razem wzięte powinny być rzeczami, które bardzo lubisz nosić i które będziesz tak samo chętnie nosić zawsze. Kurtki, sukienki, jeansy – dobry butik online potrafi mieć je wszystkie w swojej ofercie, jak LaLaLa, miejsce które umiejętnie łączy ponadczasową modę z sezonowymi trendami. Pamiętaj też, że dopasowanie jest ponad wszystkim, dlatego kupuj ubrania uwzględniając to, jak wyglądasz teraz – a nie „na zapas”, bo przecież mogę stracić na wadze lub na odwrót. Kupuj pięknie skrojone ubrania, które podkreślają Twój kształt i rozmiar – to sekret prawdziwej fashionistki!