22 maja 2024

Cufflink

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Wózki dla dziecka – jak możemy wybrać najlepsze?

2 min read

Dobór, natomiast potem zakup pierwszego wózka dla niemowlęcia to wbrew pozorom ciężka decyzja. Nie jedynie ze względu na to, iż wózek to zwykle najdroższa pozycja na liście wyprawkowej, jednak również dlatego, iż typów lub firm wózków na rynku są dziesiątki! Na dodatek pierwszy wózek dla dziecka musimy kupować właśnie wówczas, gdy nie mamy absolutnie żadnej informacji o tymże, czego od takiego wózka naprawdę oczekujemy. Więc, należałoby wiedzieć jakie wózki dla dziecka sprawdzą się doskonale.

Wózki dla dziecka uniwersalne (3W1)

Wózki wielofunkcyjne, to z zasady wózki 3-częściowe. W skład zespołu wchodzą 3 charakterystyczne składniki konieczne do poruszania się z dzieckiem od urodzin do 3 – 4 roku życia. Owe składniki to gondola, spacerówka i fotelik samochodowy z grupy wagowej 0+ (szerzej opisany w poradniku dot. fotelików) zgodny z konstrukcją wózka — przez dobre kontakty można go dać na stelażu oraz przyjemnie podróżować z małym. To wyjście jest niezwykle znane, ponieważ zdecydowanie podnosi ruchliwość oraz tworzy funkcjonalny system podróżny.

Wózki dla dziecka – gondola

Typów wózków jest dosyć dużo. Na pierwsze miesiące życia bez powątpiewania przydatny jest wózek głęboki – tak nazywana gondola. W nim dziecko wozimy w pozycji leżącej. Jest on także zupełnie przykrywany, co sprawia, iż jest to odpowiedni wózek na słotę. Niewątpliwie z racji własnych wielkich rozmiarów wózki gondolowe są dosyć ciężkie oraz mało wygodne. Mają natomiast wielkie koła, co sprawia, iż są wygodne oraz dla dziecka (nie czuć nierówności terenu) oraz dla dorosłego, jaki go pcha (łatwo pokonywać krawężniki oraz pozostałe skoki).

Gdzie będziemy go trzymać?

Wózek zajmuje wiele miejsca oraz jeżeli nie mamy domu z garażem czy mieszkania z miejscem na wózki to musimy przeanalizować, gdzie wózek będzie stał. W mieszkaniach dosyć znane jest trzymanie wózków na klatce schodowej, co nie zawsze jest uznawane poprzez sąsiadów. Jeżeli będziemy musieli mieć wózek w mieszkaniu to należałoby poszukać takiego rodzaju, jaki w miarę szybko się składa oraz po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Wózek dla niemowlaka natomiast spacerówka – od kiedy?

Na starcie dla dziecka do ok. 6. miesiąca życia należy mieć wózek głęboki (gondolę), w jakim dziecko może leżeć oraz odpoczywać. Następnie będzie obracać się na brzuszek, próbować siadać (wybrane wózki dla dzieci mają możliwość zwiększenia podtrzymania). Po ok. 6. miesiącu życia, jeśli dziecko już bezpiecznie siedzi, wymaga wózka spacerowego. W nim dziecko będzie widzieć świat na siedząco, jednak czasem także również drzemać. Więc odpowiednio, aby taka spacerówka miała opuszczane oparcie.